Konferencja naukowa „Obszary rozwoju administracji publicznej”

Konferencja Naukowa „Obszary rozwoju administracji publicznej” ma na celu przedstawienie wyników badań nad tendencjami i uwarunkowaniami metamorfozy sektora publicznego. Zmiany społeczne i gospodarcze związane z wprowadzeniem nowych technologii, nowych potrzeb społecznych, jak i zagrożeń dla jednostki i obywatela powinny znaleźć swojej odzwierciedlenie w zadaniach organów administracji publicznej. Konferencja ma na celu przedstawienie tych zmian, i wskazanie czy i jak daleko za nimi znajduje się administracja publiczna.

Konferencja odbędzie się w dniu 23 stycznia 2018 r. w sali 418 bud. A Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 22/26 Wrocław.

Rozpoczęcie konferencji – 17.00

Panel Administracja a jednostka – 17.00 – 18.45

1. mgr Joanna Bigos – Transgraniczne umowy partnerskie miast płaszczyzną rozwoju współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego
  2. mgr Anna Maciąg – Budżet obywatelski jako usankcjonowana szczególna forma konsultacji społecznych – analiza administracyjnoprawna